111 (2)Annemonline.com, üzerinde uzun süreden beri çalıştığımız bir projeydi.

Büyük bölümü Avrupa’da yaşayan hekim, gazeteci ve diğer mesleklere mensup bir grup arkadaşımızla birlikte, 2015 yılında çalışmalara başladık.

Bir kaç değişik isim altında kapalı devre deneme yayınları yaparak, daha iyi bir görünüm ve altyapıyı nasıl oluşturabileceğimizi tartıştık.

Nisan 2016 itibariyle de sizlerin karşısına çıkmaya karar verdik.

Elbette hala pek çok eksiğimiz var. Ancak “göç yolda düzülür” anlayışıyla o eksikleri de kısa sürede tamamlayıp, anne ve babaların merak ettiği bir çok konuda onlara yanıt vermeyi hedefliyoruz.

Türkiye’de ve Avrupa’da yaşayan, başta hekimler, çocuk gelişimi uzmanları olmak üzere konusunda uzman bir çok dostumuz, sizlerden gelen soruları yanıtlayacak.

Belirli zamanlarda sosyal medya aracılığıyla uzmanlarımızı sizlerle buluşturmaya çalışacağız.

Avrupa’daki ana çocuk sağlığı merkezleri başta olmak üzere çocuk gelişimi ve sağlığı ile ilgili kurumların öneri ve uygulamalarını da Annemonline.com aracılığıyla ebeveynlere aktaracağız.

“Hakkımızda” bölümünde açıklamış olduğumuz gibi, Annemonline.com, öncelikli olarak Avrupa’da yaşayan Türkiye kökenli ebeveynlerin, bulundukları ülkelerde dil engeline takılmadan ana çocuk sağlığı hizmeti alabilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bir başka hedefimiz de, Avrupa’daki uygulamalardan Türkiye’de yaşayan ebeveynleri haberdar etmek, onların deneyimlerini yurtdışında yaşayan Türkiye kökenli ebeveynler paylaşmasını sağlamak olacak.

Umarım bu yolculukta bizi yalnız bırakmazsınız. Katılımınız, görüş ve önerileriniz bize güç katacaktır.

Çocukların sağlıkla, mutlulukla büyüdüğü bir gelecek özlemiyle, merhaba…

Bir Cevap Yazın