Kadınlara göre, ‘baba olan erkek’ daha çekici

image

Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar baba olan erkekleri daha çekici buluyor. Buna neden olarak da, erkeğin baba olduktan sonra daha güven verici ve duygusal hale gelmesi gösteriliyor.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 60’ı, baba olmanın, bir erkeği daha çekici hale getirdiğini söylüyor.

Genç Hollandalı anneler çekiciliğin, baba olan erkeğin daha güven veren ve duygusal hale gelmesinden kaynaklandığını düşünüyor.

Hollandalı kadınlara göre, bekar bir erkeğin ileride nasıl bir ebeveyn olacağını kestirmek çok zor. Ancak, çocuğu olduktan sonra erkekler ciddi bir değişim gösteriyor.

‘Aniden değişiyorlar’

image

Kadınlara göre, erkeklerde aniden bilinmeyen bazı olumlu özellikler ortaya çıkıyor. Bunlar, bebek bakımı konusundaki beceri, daha fazla duygusallık, ev işlerine daha fazla yardım etme ve evine bağlılık olarak sıralanıyor.

Eşlerine göre, Hollandalı erkekler baba olduktan sonra akşamları daha az dışarıya çıkmak isteği duyuyorlar.

Ev işi yapması iyi ama..

image

Erkeklerin 4’te üçü de ev işlerinde daha fazla yardımcı oluyor. Hollanda’daki evlerin büyük bölümünde temizlik, yemek, bulaşık ve bebek bakımı gibi işler erkekler tarafından yapılıyor.

Kadınlar, özellikle ev işlerine daha fazla yardım edilmesinden mutlu. Ancak tek olumsuz yanı, bir çok kadın ev işi yapan erkeği yeterince çekici bulmuyor.

Araştırmaya göre, Hollanda’da gece çocukların uyanması durumunda da genellikle erkek ebeveynler kalkıyor.

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz