412

Hemoroid yani basur; anatomik olarak herkeste var olan anal kanal duvarındaki toplardamar yığınlarının genişleyerek sarkması ve ileri aşamada anüsten dışarı çıkmasıdır. Bu durum en basit anlamda ‘’varislere benzer şekilde makat çevresinde şişmiş damarlar’’ olarak da anlatılabilir. Hemoroid problemi yaşayan birçok kişi ise hemoroid lazer ameliyatı, lazerle hemoroid tedavisi sonrası, lazerle hemoroid ameliyatı olanlar, hemoroid lazer tedavisi iyileşme süreci, hemoroid lazer tedavisi İstanbul ve basur lazer tedavisi fiyat gibi aramalar yapmaktadır. Eğer siz de basur lazer tedavisini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
Hemoroid neden olur & belirtileri nelerdir?
Hemoroid; gebelik, şişmanlık, genetik faktörler, kronik öksürük gibi karın içi basıncını artıran durumlar neticesinde ortaya çıkabilir. Bununla birlikte hemoroid belirtileri arasında kaşıntı, makatta ele gelen şişlik ve makatta ağrı gibi birçok belirti bulunmaktadır. Hemoroidlerin ilk evrelerinde alınacak önlemler ile hastalık durdurulabilir veya yavaşlatılabilir. Fakat geç kalınması farklı tedavi yöntemlerinin uygulanmasını da beraberinde getirir.
Hemoroid (basur) lazer tedavisi nedir?
Hemoroid yani basur belirtileri fark edildiği zaman belirtiler iyi dinlenmeli ve mutlaka doktora gidilmelidir. Kulaktan dolma bilgilerden ve ilaçlardan uzak durulmalıdır. Teşhisin gecikmesi basurun farklı evrelere doğru yol almasına neden olmaktadır. Bu noktada konunun uzmanı  genel cerrahi hekimine muayene ve tedavi olunması büyük önem taşımaktadır. Hemoroid tedavisi ve basur ameliyatı dediğimiz zaman önümüze birçok tedavi seçeneği çıkmaktadır. Bu yüzden hastanın mevcut patolojisine göre tedavi uygulanması büyük önem taşımaktadır. Bant ile boğma, skleroterapi, infrared koagülasyon, THD, longo hemoroidopeksi, hemoroidektomi,lazer değişik sıklıklarla uygulanan bazısı güncelliğini yitirmiş tedavi yöntemleridir.
Son zamanlarda en fazla tercih edilen tedavi yöntemi ise hemoroid lazer tedavisi yani halk arasında bilinen ismiyle lazerli basur ameliyatıdır. Peki bu yöntemde ne yapılmaktadır ve bu yöntemin ne gibi avantajları bulunmaktadır? Lazerle hemoroid tedavisinde; ucunda lazer ışını bulunan bir kateter yani ince tel ile hastalıklı ve şişmiş hemoroid yapısı söndürülmektedir.
Bu ameliyat için birçok hemoroid hastası, internet üzerinde ‘’lazerle hemoroid tedavisi sonrası, lazerle basur amaliyatı olanların yorumları’’ gibi başlıkları aratmaktadır. Bu noktada bu soruların cevabı şu şekildedir; yöntemde açık yara oluşmadığı için ameliyat sonrası oldukça konforludur. Yani ameliyat sonrasında hasta oldukça hızlı bir şekilde normal yaşamına dönebilmektedir. Ağrı ise klasik yöntemlere göre çok daha azdır. Hemoroid ameliyatlarında kullanılan diod lazer uygulamasının özü hemoroid pakesinin içine girilerek bu pakenin söndürülmesidir. Lazer tedavisi oldukça konforludur. Fakat bu noktada akla şu soru gelmektedir; hemoroid tedavisinde en iyi yöntem hangisidir? Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Bunun sebebi hemoroid tedavisinde en iyi yöntemin kişiye en uygun olan yöntem olmasıdır. Yani bu noktada ”hastalık yoktur, hasta vardır” sözü akıllara gelmektedir. Hemoroidler bir kişide hepsi aynı evrede olmayabilir. Bu durumda tedavi yöntemleri kombine olarak kullanılır. Hangi hastaya hangi yöntem veya yöntemlerin uygulanması gerektiğine konunun uzmanı hekim karar verir. Böylece kişiye özel tedavi planı ortaya çıkar ki bu da o kişi için en etkili yöntem olur.
Hemoroid (basur) problemi mi yaşıyorsunuz?
Eğer siz de hemoroid problemi yaşıyor ve internette lazer hemoroid ameliyatı, lazerle basur ameliyatı, hemoroid lazer tedavisi İstanbul, basur lazer ameliyatı fiyat gibi başlıkları internette aratarak sorununuza çözüm arıyorsanız; iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz; İletişim 

Kaynak olarak https://drmuratkalayci.com/hemoroid-basur-lazer-tedavisi-ameliyati/ sayfasından yararlanılmıştır.
Kaynak yayın tarihi : 2020-12-11 14:15:18

Önceki İçerikBebek Resimleri (1).jpg
Sonraki İçerikPerianal Fistül Belirtileri Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz