Yrd. Doç. Dr. Murat Kalaycı aramıza katılıyor

Annem Online sayfasında köşe yazmaya başlayacak olan Yrd. Doç. Dr.Murat Kalaycı’yı tanıtmak istedik.

Aslen memleketi Rize olan Dr. Murat Kalaycı, 1970 yılında hakim babasının görevi sebebiyle Elazığ’da dünyaya gelmiştir.

Orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Dr.Murat Kalaycı; 1988-1994 yılları arasında tıp eğitimini Bursa Uludağ Tıp Fakültesinde almıştır.

Dr. Murat Kalaycı 1996-2001 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim dalında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Genel Cerrahi Uzmanı olarak mesleki hayatına İnternational Hospitalda devam eden Dr. Kalaycı; yaklaşık 5 yıl süreyle her biri alanında birer duayen olan Prof.Dr.Dursun Buğra, Prof.Dr.Ali Akyüz, Prof.Dr. Metin Özgür ve rahmetli Prof.Dr.Göksel Kalaycı ile çok yakın çalışma şansını bulmuş, bilgi ve deneyimini arttırmıştır. Uzmanlık eğitimi ve sonrasındaki dönemde, hızlı ve etkin müdahale etmenin son derece önemli olduğu başta travma ve acil cerrahi vakaları ile onkolojik cerrahi vakalar olmak üzere hertürlü sayısız ameliyata girerek büyük tecrübe edinmiştir.

2005 senesinde ise Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilimdalı’nın kurucu 3 öğretim üyesinden biri olmuştur. 2006 yılında yardımcı doçentliğe atanmıştır. Genel Cerrahi Anabilimdalı bünyesinde kurulan Organ Nakli ve Transplantasyon ekibinin içinde, karaciğer ve böbrek nakli ameliyatlarının her aşamasında aktif olarak yer almış ve organ nakli sorumlu hekim yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2005-2015 yılları arasında 10 yıl süre ile çalışmış olduğu Yeditepe Üniversitesinde son sınıf öğrencilerinin sorumlu öğretim üyeliğini yapmış, Tıp Fakültesi genel cerrahi derslerinin bir bölümünü, 3 yıl süresince Dişçilik Fakültesinin tüm genel cerrahi derslerini vermiş ve böylece çok sayıda hekimin eğitimine katkıda bulunmuştur.

Dr.Kalaycı yaklaşık 20 yıllık mesleki hayatı boyunca 50’den fazla yurtiçi ve yurtdışı kongre ile mezuniyet sonrası eğitim kurslarına katılmış ve kendini sürekli yenilemiş, yenilemeye de devam etmektedir. Yrd.Doç.Dr.Murat Kalaycı’nın 60’ın üstünde yurtdışı, yurtiçi makale ve bildirileri, bilimsel kongrelerde oturum başkanlıkları, uluslararası dergi hakemliği, kitap bölümü ve bildiri 1.lik ödülü vardır.

Dr. Kalaycı; Robotik Cerrahi, Laparoskopik Kolorektal Cerrahi, Laparoskopik Splenektomi, Morbid Obesite Cerrahisi alanlarında sertifika sahibidir.

2013 -2014 tarihleri arasında 6 ay süreyle İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim dalında ileri laparoskopik cerrahi alanında çalışmış ve sertifikasyona sahip olmuştur.

Halen, Acil Cerrahi ve Travmatoloji, Türk Cerrahi Derneği, İstanbul Cerrahi Derneği, İstanbul Tabip Odası, Türk Kolon Rektum Derneği üyesidir.

Her türlü geleneksel cerrahi uygulamalar yanında, meme cerrahisi, anorektal cerrahi, fıtık cerrahisi, tiroid cerrahisi, gastrointestinal onkolojik cerrahi ve laparoskopik cerrahi özel ilgi alanlarıdır.

Yrd. Doç. Dr.Murat Kalaycı evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz